4 דרכים להישאר בריאים במהלך בידוד או סגר

בין אם אתם עובדים מהבית, לומדים שיעורים וירטואליים או שומרים על מרחק למען ביטחונכם ויקיריכם, כולנו חווים מצב נורמלי חדש ביחד. המעבר הזה אולי עשוי להיות קל עבור חלק מאיתנו, אך עבודה או לימודים מהבית הם עניין יוצא דופן עבור רוב האנשים. ככל שחולפים הימים והשבועות, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו כמהים להרגיש שוב מאוזנים ונורמלים.

הנה 4 דרכים שבהן תוכלו לשמור על הבריאות שלכם במידה שאתם נמצאים בבידוד או בסגר:

 

1. מצאו איזון בין העבודה לחיים האישיים באמצעות טיימר

שימו טיימר בטלפון או בכיריים במטבח להפסקות תנועה קבועות. הקפידו לנוע כל שעה באופן שמרגיש לכם מתאים לניהול רשימת המשימות שלכם. הצעה: 50 דקות עבודה מזכות אתכם בהפסקה של 10 דקות; 30 דקות של תקתוק משימות נותנות לכם אוויר ל-5 דקות. עשו מה שמרגיש הכי טוב בשבילכם, אבל אל תשכחו לשים טיימר כדי לשמור על הכנות שלכם. בכל פעם שהטיימר מצפצף, קומו והסתובבו קצת ברחבי הבית.

 

2. בצעו מתיחות באופן קבוע

בהייה במחשב שעות על גבי שעות גורמת לנו לכווץ את הרגליים, הירכיים והגב העליון. פנקו את האזורים האלה במתיחות קבועות.

אם אתם לא בבידוד, המתיחות האלה לא צריכות להיות רק בתוך הבית – שמש היא תרופה טובה לסגר. אפילו הליכה של 10 דקות ברחוב יכולה להגדיל את התפוקה, המודעות והמוטיבציה שלכם.

 

3. הקימו פינת עבודה טובה שמעודדת פרודוקטיביות ומוטיבציה

התייחסו לכל יום בבית הספר או בעבודה כעל יום רגיל על ידי כך שתקימו פינת עבודה נוחה וטובה. אימון המוח והגוף שלכם לעקוב אחר לוח הזמנים של העבודה והלימודים הוא דרך חשובה לעזור לכם להישאר ממוקדים.

יכול להיות שקל לכם לעבוד מהמיטה, אך פעולה זו מגבילה את התנועה ומקדמת יציבה לקויה. נסו להתחיל בשולחן המטבח בבוקר ואז לנדוד לפינת העבודה שלכם עד הצהריים לפני שאתם עוברים לבלות את שארית היום בחצר האחורית. השינוי הזה שומר על העניין תוך כדי שאתם נושמים קצת אוויר צח ונהנים מהשמש.

 

4. נצלו את זמן הבידוד או הסגר כדי לטפל בעצמכם

זה אולי נראה לא אינטואיטיבי לרצות להסיח את דעתכם מהמגפה בזמן שרבים מתמקדים בה, אך פנאי וטיפול בעצמכם חיוניים לרווחתכם.

חשוב שתדאגו לבריאות הגופנית שלכם על ידי שמירה על ההיגיינה באופן קבוע (מקלחת יומית). לא פחות מכך, חשוב שתשמרו גם על הבריאות הנפשית. הצעות: תוכלו לקרוא ספרים שיכולים להועיל במצבי לחץ.

אם אתם רוצים ללמוד משהו חדש, זה הזמן – למדו לנגן על כלי נגינה שמוצא חן בעיניכם. בנוסף, תוכלו גם להתנדב כדי לתת בחזרה לקהילה שלכם. נסו לעשות עבודות מלאכה שאהבתם בילדותכם, שתלו צמחים או כל פעילות פנאי חיובית שעושה לכם טוב.

זכרו: תחושת השלווה חשובה לא פחות מהפרודוקטיביות.

כולנו יחד בזה

בזמן שאנחנו מנווטים בחיים בתקופת הקורונה, נחוץ שנבצע שינויים בשגרה שלנו כדי לשמור על בריאותנו ורווחתנו.

מעל לכל, התאזרו בסבלנות. הבינו שזה בסדר להרגיש מבולבלים, חרדים ושאתם לא בטוחים מה הלאה. אתם לא לבד ואתם יכולים לעשות עבודה נהדרת בלדאוג לעצמכם גם בתקופות כמו התקופה הנוכחית. אנו מקווים שהטיפים שלנו יעזרו לכם להיות בריאים יותר!

עוד מהבלוג

תקבלו חזרה את שעות השינה שלכם

כך תקבלו בחזרה את השינה שלכם

לבריאות טובה, נפשית ופיזית, אדם בוגר זקוק ל-7 עד 9 שעות שינה בכל לילה. אחת הדרכים הטובות ביותר לקדם שינה טובה בעקביות

מוצר-אטלנטיס

עייפות? חוסר ריכוז? נסו אותי!

רוצים באמת לנסות אותנו?

מלאו כאן את הפרטים וקבלו דוגמית של אטלנטיס ישירות לביתכם: